ANTINEVRALGIC P * 20 CPR OPELLA
Descriere
Antinevralgic P, prin combinatia celor 3 substante active: Paracetamol, Acid Acetilsalicilic si Cafeina, actioneaza eficient impotriva durerilor precum: durerea de cap, nevralgia, durerile dentare, durerile musculare si articulare.
Beneficii:
Putere tripla impotriva durerii.
Reduce durerea prin efectul analgezic al Paracetamolului si Acidului Acetilsalicilic.
Cafeina are un efect complementar si creste efectul analgezic.
Impreuna, cele 3 substante active au un efect analgezic crescut pentru a înlatura rapid durerea de cap.
Ingrediente: Fiecare comprimat contine Acid Acetilsalicilic 250mg, Paracetamol 150mg si Cafeina Anhidra 20mg.
Mod de utilizare:
Pentru adulti si adolescenti cu varsta peste 16 ani: Doza uzuala este de 1-2 comprimate de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fara a depasi 7 comprimate pe zi. Nu luati comprimatele la un interval mai mic de 4 ore.
Pentru copii si adolescenti cu varsta sub 16 ani: Este contraindicata administrarea Antinevralgic P la aceasta grupa de varsta.
Pentru varstnici (cu varsta peste 65 de ani): Doza uzuala este de 1-2 comprimate, administrata de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fara a depasi 5 comprimate pe zi.
La pacientii cu hipersensibilitate gastrica se recomanda administrarea Antinevralgic P impreuna cu alimente.
Daca suferiti de ulcer gastric sau intestinal sau aveti probleme cu inima, rinichii sau ficatul, adresati-va medicului pentru recomandari. Poate fi necesara modificarea intervalului dintre doze (8 ore in caz de insuficienta renala) sau durata tratamentului.
Forma de prezentare: Cutie cu 20 comprimate
Documente atasate
- Prospect
- Antinevralgic-P_prospect-Pdf
Opinii
Pareri ANTINEVRALGIC P * 20 CPR OPELLA
Spune-ne parerea ta despre acest produs si porneste discutia.
Clientii Farmacom.ro nu au adaugat inca opinii pentru acest produs. Fii primul care adauga o parere, folosind formularul de mai jos.
Aceasta actiune necesita acceptarea cookie-urilor, conform GDPR
Adauga o alerta de pret redus
Produse similare
ACESIL 500 MG, 20 COMPRIMATE, FARMACOM PRODUCTIE
ACESIL 500 mg comprimate Compoziție: Fiecare comprimat conține 500 mg de acid acetilsalicilic. Indicații terapeutice: Ca analgezic şi antipiretic: - combaterea durerilor de intensitate...
ACC 100 MG * 20 PLIC HXL
ACC Junior 100mg, 20 plicuri, Sandoz ACC 100 este un medicament recomandat pentru fluidificarea mucusului in cazul afectiunilor respiratorii insotite de un mucus hipervascos (expectorant)....
ACC 200 MG 20 CPS HXL
Indicatii: ACC capsule fluidifică mucusul vâscos în cazul afecţiunilor tractului respirator: laringită, sinuzită acută şi cronică, otită medie. ACC capsule facilitează tusea şi expectoraţia...
ACC 600 MG * 10 CPR EFF HXL
Indicatii: ACC 600 mg comprimate efervescente este folosit pentru a fluidiza mucusul și pentru a facilita tusea și expectorația în bronșitele induse de răceală la adolescenți cu vârsta peste 14...
ACC 600 MG CPR EFF * 10 PLIC
ACC 600 mg comprimate efervescente este un expectorant si este indicat in terapia mucolitica in cazul afectiunilor acute si cronice ale bronhiilor si plamanilor, cu secretie mucoasa vascoasa....
AFRIN SPRAY NAZAL 0.5 MG/ML * 15 ML BAYER
Afrin decongestionant nazal spray, 0,5 mg/ml, 15 ml, Bayer Indicatii: Afrin este utilizat pentru ameliorarea simptomelor de congestie nazală cauzată de rinita alergică, răceală și sinuzită....
Alka Seltzer, 324 mg, 10 comprimate efervescente, Bayer
Alka-Seltzer, 324 mg, 10 comprimate efervescente, Bayer Indicatii: Alka-Seltzer este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de cap, dentare, faringiene, menstruale, musculare și...
ALLE GEL * 100 G
Alle gel, 100 g, Fiterman Compozitie 1 gram gel contine diclofenac sodic 10 mg si heparina sodica 500 UI. Contine si levomentol, carbomer (Carbopol 980), dexpantenol, trolamina, etanol 96%,...
AMBROXOL 30 MG * 20 COMPRIMATE GEDEON RICHTER
Ambroxol-Richter contine ca substanta activa clorhidrat de ambroxol si apartine unei clase de medicamente denumite mucolitice (care usureaza eliminarea secretiilor pulmonare). Poate fi utilizat...
AMBROXOL 30 MG * 20 CPR VIM
Ce este Ambroxol Vim Spectrum si pentru ce se utilizeaza Ambroxolul, substanta activa a Ambroxol Vim Spectrum, mareste secretia de mucus din caile respiratorii, faciliteaza expectoratia si...
Ambroxol Sirop, 30 mg /5 ml, 100 ml, Gedeon Richter
Ambroxol-Richter sirop, 30 mg/5 ml, 100 ml, Gedeon Richter Indicatii: Ambroxol-Richter conține ca substanță activă clorhidrat de ambroxol care aparține unei clase de medicamente denumite...
ANGHIROL * 30 CPR BIOFARM
Indicații: Anghirol este utilizat ca adjuvant în: Ca tratament adjuvant în tulburările dispeptice datorate insuficienţei secretorii biliare precum şi pentru stimularea secreţiei şi evacuării...
ANTISPASMIN 40 MG * 20 CPR
Antispasmin, 40 mg, 20 comprimate, Biofarm Indicații: Antispasmin este indicat utilizării la adulţi, adolescenţi şi copii cu vârsta peste 6 ani. Antispasmin este un medicament antispastic....
ANTISPASMIN FORTE 80 MG * 20 CPR
Antispasmin Forte, 80 mg, 20 comprimate, Biofarm Indicații: Antispasmin FORTE 80 mg comprimate conţine ca substanţă activă clorhidrat de drotaverină care este un medicament antispastic....
ARNIGEL GEL 7% * 45 G
Indicatii: Arnigel este un medicament homeopatic utilizat în mod tradițional în tratamentul local al traumatologiei benigne în absența plăgilor (echimoze, contuzii, oboseală musculară) la...
ASPACARDIN 39MG/12MG * 30 CPR TERAPIA
Indicatii: Aspacardin face parte din grupa de medicamente numite suplimente minerale, medicamente cu potasiu. Acţionează asupra inimii şi vaselor de sânge fiind utilizat ca terapie adjuvantă la...
ASPAVIM 36.2MG/11.8MG * 50 CPS VIM
Ce este Aspavim si pentru ce se utilizeaza Substantele active ale Aspavim capsule joaca un rol important in diferitele procese metabolice, in functionarea inimii, muschilor si nervilor....
ASPENTER 75 MG * 28 CPR TERAPIA
Indicatii: Aspenter 75 mg acționează prin prevenirea formării cheagurilor de sânge și este utilizat pentru: - reducerea riscului de infarct miocardic la pacienții cu angina pectorală sau cu...
ASPIRIN CARDIO 100 MG * 28 CPR GASTROREZ
Aspirin Cardio, 100 mg, 28 comprimate gastrorezistente, Bayer Indicatii: Aspirin Cardio 100 mg inhibă adeziunea şi agregarea plachetelor din sânge (trombocite) şi în felul acesta previne...
ASPIRINA BAYER 500 MG * 20 DRJ
Aspirin, 500 mg, 20 drajeuri, Bayer Indicatii: Aspirin este utilizat pentru tratamentul simptomatic al febrei şi/sau durerii de intensitate uşoară până la moderată, cum sunt durerea de cap,...
ASPIRINA C BAYER * 10 CPR EFF
Aspirin Plus C contine acid acetilsalicilic si acid ascorbic ca si substante active si este utilizat la adulti si adolescenti cu varsta peste 16 ani pentru tratamentul simptomatic al durerilor de...
ASPIRINA C BAYER * 20 CPR EFF
Aspirin Plus C contine acid acetilsalicilic si acid ascorbic ca si substante active si este utilizat la adulti si adolescenti cu varsta peste 16 ani pentru tratamentul simptomatic al durerilor de...
BANEOCIN * 10 GR PULB CUT BCM
Indicatii: Baneocin pulbere cutanată este un medicament antibacterian care se aplică la nivelul pielii. Acesta acţionează prin distrugerea anumitor bacterii care determină afecţiuni ale pielii....
BANEOCIN UNGUENT * 20 GR BCM
Indicatii: Baneocin este un medicament antibacterian care se aplică la nivelul pielii. Acesta acţionează prin distrugerea anumitor bacterii care determină afecţiuni ale pielii. Baneocin...